چرا من با خوردن آب هم چاق می‌شوم؟

این یک جمله عجیب است که برای برخی معنای زیادی دارد. احتمالا دیده‌اید که دو فرد با مقدار مشابه کالری دریافتی و برنامه ورزشی یکسان، از نظر تناسب اندام بسیار متفاوت‌اند!

یک املت پرچرب ئ یک کف دست نون چاقی مای ژن

علت این تفاوت در چیست؟

دی اِن اِی(DNA) شما حاوی اطلاعاتی است که مشخص می‌کند برای لاغری، تناسب اندام و سلامتی، چه غذا و یا مکملی را بخورید و از چه رژیم غذایی‌ای پیروی کنید.

ژنتیک شما، باعث ایجاد این تفاوت بزرگ می شود. 

حال چطور می توانیم بر این جبر ژنتیکی غلبه کنیم؟

شما با انجام آزمایش ژنتیکی مای ژن دقیقا می فهمید که چه غذا هایی عامل اصلی چاقی شما هستند به این معنا که:

اگر در نتیجه آزمایش ژنتیکی شما مشخص شود که بدن تان حساسیت بالایی به چربی‌ها ولی حساسیت کمی به کربوهیدرات‌ها دارد، در این صورت اگر به دنبال رژیم غذایی لاغری هستید، به شما پیشنهاد می‌شود مصرف چربی‌ها مانند خامه صبحانه را محدود کنید و بیشتر از کربوهیدرات‌ها استفاده کنید.

مای ژن تست ژنتیک

 هر فرد، با ژنتیک و ویژگی‌های منحصر به فردی به دنیا می آید. بنابراین، اولین قدم، شناسایی حساسیت‌های ژنتیکی بدن‌ شما است. جالب است بدانید که پژوهش‌ها نشان داده‌اند افرادی که برنامه غذایی مطابق با ژنتیک خودشان دارند، حدود دو برابر بیشتر از سایرین وزن کم کرده اند.

 

مای ژن

اخیرا این آزمایشات که علاوه بر حساسیت به کربوهیدرات ها و چربی ها، نیاز بدن شما به ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، امگا ۳ و پروتئین ها و هم چنین حساسیت شما به لاکتوز، نمک، گلوتن و کافئین را می سنجد، در کشور های مختلف مورد استقبال شدید مردم قرار گرفته است. شرکت هایی نظیر:

در ایران نیز، این آزمایش در مجهز ترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی سراسر کشور یعنی آزمایشگاه دکتر زینلی و با نام مای ژن انجام می شود. برای انجام این آزمایش نیازی به مراجعه حضوری شما نیست و می توانید به صورت غیر حضوری از این خدمات بهره مند شوید!

امکان نمونه گیری ساده در منزل، با ارسال پکیج نمونه گیری بزاق درب منزل شما