سؤالات رایج

برای ارسال نمونه باید هزینه جداگانه بپردازم؟

خیر. ارسال نمونه در تهران به آزمایشگاه ما رایگان است. کافی است برای ارسال نمونه با همکاران ما از طریق تلفن هماهنگ کنید!
در صورتی که از سایر شهر‌ها مای‌ژن را سفارش داده‌اید، جهت اطلاع‌رسانی ارسال، با شما تماس خواهیم گرفت.

چقدر طول می‌کشد تا نتایج آزمایش من آماده شوند؟

پس از دریافت نمونه شما، حداکثر پس از ۲۰ روز کاری نتایج شما آماده می‌شوند.

چگونه مطلع شوم که نتایج آزمایش من آماده شده اند؟

به محض آماده شدن نتایج آزمایش، همکاران ما از طریق تماس به شما اطلاع داده و برای زمان ارسال با شما هماهنگ می‌کنند.

آیا باید این نتایج را به پزشک خود نشان بدهم؟

گزارش نتایج به صورت کاملا تفسیر شده و قابل درک برای شما ارسال خواهد شد. اگر مایل به دریافت مشاوره بیشتر باشید، می‌توانید آن را با پزشک یا مربی خود به اشتراک بگذارید.

چگونه نمونه گیری را انجام دهم؟ بافر پایدار کننده چه کاربردی دارد؟

درون جعبه، راهنمای صحیح نمونه گیری به صورت تصویری ارائه شده است.
بافر پایدار کننده برای حفظ کیفیت DNA بزاق و جلوگیری از رشد میکروب‌های دهان استفاده می‌شود.

چقدر زمان دارم تا نمونه را به آزمایشگاه ارسال کنم؟

DNA موجود در بزاق دهان شما، توسط بافر پایدارکننده  تا ۱۰ روز در دمای اتاق سالم می‌ماند. اما توصیه می‌شود بعد از انجام نمونه گیری، سریعتر نمونه را برای ما ارسال کنید.

برای تهیه برنامه ورزشی مطابق با نتایجم چکار باید بکنم؟

نتایج ارسال شده برای شما بسیار گویا و روان است. شما می توانید برای داشتن برنامه ورزشی تخصصی تر با مربی خود مشورت کنید.

آیا نیاز است که برای نمونه دادن به آزمایشگاه مراجعه کنم؟

خیر، نیازی به مراجعه به آزمایشگاه وجود ندارد. کیت نمونه‌گیری پس از خرید برایتان ارسال می‌شود و شما در خانه یا هر جای دیگر مطابق با راهنمای کیت در کمتر از ۱ دقیقه قادر به جمع آوری نمونه خواهید بود. در صورت تمایل برای مراجعه به آزمایشگاه، شما میتوانید به آزمایشگاه دکتر زینلی مراجعه فرمایید. توصیه می شود قبل از مراجعه با همکاران ما هماهنگ کنید.

آیا جرم دندان ها و میکروب‌های دهانی در نتایج من اختلال ایجاد می‌کند؟

در کیت ارسالی برای شما، بافر پایدار کننده ای نیز ارسال می شود که لازم است مطابق با راهنمای کیت پس از جمع آوری بزاق، آن را با نمونه ترکیب کنید. این بافر اجازه  رشد به میکروب های دهانی را نمی‌دهد و امکان نگه‌داری نمونه در دمای محیط را تا ۱۰ روز فراهم می‌کند.

آیا برای استفاده از مای‌ژن، محدودیت سنی وجود دارد؟

برای استفاده از مای‌ژن هیچ محدودیت سنی و جنسیتی وجود ندارد. مای‌ژن با انتخاب و رضایت والدین، برای کودکان نیز قابل استفاده می‌باشد.

آیا عمل جراحی یا شرایط خاص پزشکی میتواند در نتایج اختلالی ایجاد کند؟

اکثر عمل های جراحی  تاثیری بر شرایط ژنتیکی شما ندارد. شرایط خاص مانند سرطان، شیمی درمانی و پیوند مغز استخوان میتواند تغییراتی در اطلاعات ژنتیکی شما به وجود آورد. اگر در حال حاضر هریک از این شرایط را دارید، لطفا با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

آیا بزاق دقت لازم برای آزمایش ژنتیکی را دارد؟

DNA در تمام بدن انسان وجود دارد و ماده  ژنتیکی در سلول‌های دهانی با ماده ژنتیکی خون یکسان است. بزاق شما دارای تعداد بسیاری سلول است که این سلول ها حامل DNA شما هستند. تست مای‌ژن برای نمونه‌گیری از بزاق-که پیشرفته‌ترین روش نمونه‌گیری است-  بهره می‌گیرد و بدون درد امکان جمع آوری DNA را فراهم می‌سازد.تکنولوژی پیشرفته بافر پایدار کننده موجب حفاظت از بزاق و جلوگیری از رشد میکروب های دهانی می‌شود و  کیفیت نمونه شما را کاملا حفظ می‌کند.

اطلاعات ژنتیکی من در اختیار چه کسانی قرار می‌گیرد؟

اولویت مای ژن حفظ اطلاعات ژنتیکی و نتایج شخصی شما است. مای ژن متعهد است که اطلاعات ژنتیکی شما در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار ندهد.

نتایج و اطلاعات ژنتیکی من در چه حد دقیق و صحیح هستند؟

۱- نتایج ارایه شده توسط آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی و متخصصان شرکت زیست آتیه درمان مطابق با آخرین دست آورد های علمی در زمینه های ژنتیک و تغذیه مطالعه و تفسیر می شوند.

۲- تمامی آزمایشات ژنتیکی مای‌ژن در “آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی” انجام می شود. این آزمایشگاه دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. نتایج این آزمایشات با دقت ۹۹.۹% صحیح هستند.

۳- مای‌ژن تست های کنترل کیفیت خود را تحت نظر شرکت آلمانی Genetek Biopharma با موفقیت پشت سر گذاشته است و دارای لیسانس این کمپانی می باشد.

۴- شرکت زیست آتیه درمان دارای مجموعه ای کامل از داده های ژنتیکی- تغذیه ای است که تایید کننده ی نتایج و تفاسیر مای‌ژن است.

اگر هنوز سوالی دارید به راحتی آن را با ما درمیان بگذارید.

15 + 3 =