بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

پوست ما با تماس مستقیم با محیط، بزرگترین و خارجی ترین ارگان بدن ماست. به عنوان مانعی که از ما محافظت می کند و ساختار بدن ما را سالم نگه می دارد عمل می کند. نیازی به گفتن نیست که پوست ما هر روز از اثرات متجاوزان خارجی رنج می برد!

نحوه تغییر پوست ما در طول زندگی یک فرایند پیچیده است. که بیشتر در اثر اشعه ماوراء بنفش، آلودگی هوا، سیگار کشیدن، کمبود مواد مغذی و استرس در آن دیده می شود. همه این موارد تا حد زیادی می تواند بر سلامت پوست ما تأثیر بگذارد و ظاهرشدن سلولیت را تسریع کند.

ایجاد آن همچنین به بسیاری از عوامل دیگر از جمله تغییرات هورمونی ، جنسیت، قومیت، سن، اضافه وزن، رژیم غذایی ضعیف، عدم فعالیت بدنی و کم آبی بستگی دارد.

ژنتیک و سلولیت

بنابراین خیلی چیز ها می تواند باعث سلولیت شود ، درست است؟

بله ، اما هنوز مهم ترین دلیل مانده است: DNA ما ! ژن های ما برای ایجاد سلولیت تعیین کننده اند.

دانشمندان ژنهای ACE و HIF1A را عامل اصلی ژنتیکی در پیشرفت سلولیت دانستند. آنها ثابت کردند که کسی که دارای جهش در ژن HIF1A است ۵۰٪ خطر بیشتری در ابتلا به آن قبل از ۳۰ سالگی در مقایسه با افراد بدون این جهش را دارد!

غافلگیر شدید؟!  بله ژنتیک بسیار تعیین کننده است! با انجام یک آزمایش پوست و زیبایی مای ژن مبتنی بر بزاق، می توانید کشف کنید که آیا در زمینه DNA خوش شانس هستید یا خیر.

و اگر نه چگونه از خود مراقبت کنید.

چگونه از سلولیت جلوگیری کنیم؟

سلو لیت یک تجمع معمولی از چربی زیر پوست است که منجر به ناصافی و لکه دار شدن پوست می شود. ما معمولاً آن را با “پوست  پرتقال” مقایسه می کنیم.

به طور معمول سلو لیت در ناحیه ران ها و باسن ظاهر می شود. سلولیت بر سلامتی ما تأثیر نمی گذارد. اما هر وقت لباس شنا میپوشیم ، آرزو می کنیم که آنها را نداشته باشیم.

اگر با انجام آزمایش متوجه شدید که ژنهای شما از نظر سلولیت چندان مطلوب نیستند ، نگران نباشید. می توانید آن را کنترل کنید! این قدرتی است که دانش برای شما به همراه دارد.

علاوه بر توصیه هایی که در دفترچه گزارش پوست و زیبایی مای‌ژن دریافت کرده‌اید:

  • از غذاهایی را که قند زیادی دارند، پرهیز کنید. زیرا باعث انبساط سلولهای چربی سلولیت می شوند.

  • به اندازه کافی آب بنوشید. هرچه بیشتر بدن خود را هیدراته کنید، گردش خون بهتر می شود.

  • به طور منظم ورزش کنید! فعالیت های بدنی جریان خون شما را افزایش می دهد.

 آیا می دانستید که سلولیت در زنان ۹۰٪ و در مردان ۱۰٪ است؟

از آنجا که در زنان، کلاژن در ردیف های عمودی مرتب می شود. در حالی که در مردان الیاف از یک الگوی مشبک نزدیکتر هستند. در نتیجه در زنان چربی در مقابل الیاف کلاژن عمودی قرار گرفته و باعث تشکیل پوست سلولیتی می شود.

بنابراین ، دیگر نیازی به انتظار نیست. بیایید قبل از دیده شدن سلولیت، با آن مبارزه کنیم.

همین امروز تست خودت رو سفارش بده!