بهره وری و افزایش کارایی برای همه افراد و سازمان ها اهمیت زیادی دارد. دو رویکرد کلی برای افزایش بهره وری وجود دارد:

  1. استفاده از فناوری برای ساده سازی وظایف افراد.
  2. بهبود سلامت روحی و جسمی اعضا برای استفاده از هوش و توانایی های شخص.

بدن سالم ، ذهن سالم

چند آمار جالب توجه!

طبق تحقیقات سازمان تحقیقات تقویت سلامت (HERO):

  • کارمندانی که در تمام طول روز سالم غذا می خورند ۲۵٪ بیشتر از بقیه کارایی بهتر شغلی دارند.
  • افرادی که حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز میخورند، ۲۰ درصد کارایی بهتری دارند.
  • کارمندانی که حداقل سی دقیقه، سه بار در هفته ورزش می کنند ۱۵٪ کارایی شغلی بهتری دارند.
  • میزان غیبت کارمندان دارای سلامت روان بیشتر، ۲۷ درصد کمتر بود.

سلامت جسمی شما تنها عامل افزایش بهره وری نیست. سلامت روان نیز نقش اساسی دارد. استفاده از ساعات تعطیلات و استراحت دادن به مغز می تواند به شما در کارایی بهتر در هنگام ساعت کار کمک کند.

مطالعه انجام شده توسط پروژه  Time Off نشان داد که کارکنانی که از وقت مرخصی مجاز خود استفاده نمی کنند ۲۵% درصد کمتر از دیگر افراد  ترفیع می گیرند و ۸۰% درصد کمتر از افرادی که مرخصی میگیرند، پاداش و افزایش حقوق میگیرند.

هنگامی که به مرخصی نمی روید، احساس فرسودگی ، استرس بیشتر و خلاقیت کمتر خواهید کرد. هم استراحت کنید و هم در کار پربارتر باشید؟ پس هر دوطرف برنده اند!

 

تغییرات ساده ای که می توانید امروز ایجاد کنید

برای بهبود کارایی خود نیازی به اصلاح همه زندگی خود ندارید. می توانید همین حالا شروع به ایجاد تغییرات کوچک کنید تا شاهد بهبود عادات کاری و کارآیی خود باشید.

  • هر شب حداقل ۷ ساعت بخوابید

به غیر از احساس کسالت و مختل شدن عملکرد تان ، کمبود خواب با افزایش خطر ابتلا به چاقی ، دیابت ، فشار خون بالا ، پریشانی روانی و سایر بیماریهای مزمن همراه است. با این وجود، گزارشات نشان می دهد که از هر سه نفر یک نفر به اندازه کافی نمی خوابد.

هفت تا هشت ساعت در هر شب بخوابید. برای استراحت بهتر در شب ، به یک برنامه خواب ثابت پایبند باشید و چند ساعت قبل از رفتن به رختخواب از نور رایانه ، تلویزیون ، و دستگاه های تلفن همراه خودداری کنید.

  • به طور منظم ورزش کنید

میشل گاس ، مدیر استارباکس می دود. سردبیر Vogue ، آنا وینتورور تنیس بازی می کند و مدیر عامل مایکروسافت ، ساتیا نادلا، کریکت بازی می کند. هر مصاحبه ای را با یک مدیرعامل شرکتی بزرگ  بخوانید، احتمالاً آنها از ورزش، به عنوان بخش مهمی از برنامه روزانه خود یاد می کنند.

تمرین و ورزش حداقل برای سی دقیقه، که چند بار در هفته انجام شود می تواند به شما در تقویت قدرت مغز ، بهبود عزت نفس و کمک به کاهش اضطراب و افسردگی کمک کند.

  • میوه ها و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

آنچه می خورید به میزان قابل توجهی بر بهره وری شما تأثیر می گذارد. قندهای ساده ابتدا شما را شارژ می کنند اما بعد از مدت کوتاهی باعث سقوط انرژی می شوند. در حالی که یک کاسه جو دوسر یا نان سبوس دار برای صبحانه می تواند شما را تا ناهار سیر نگه دارد. اگر شما به طور روزانه غذای سالم نمی خورید، با بهبود صبحانه خود شروع کنید. دانه های کامل مانند نان سبوس دار یا پروتئین ها مانند تخم مرغ را انتخاب کنید.

اگر در حال حاضر غذای سالم می خورید ، شروع به تهیه میان وعده های سالم و با انرژی در رژیم غذایی خود کنید. کمی بادام و گردو یا برش های میوه و سبزیجات می تواند شما را از گرسنگی ساعت ۳ نجات دهد!

  • با کارفرمای خود صحبت کنید

مشاغل، بیشتر و بیشتر روی سلامتی کارکنان سرمایه گذاری می کنند. تقریبا ۹۰ درصد شرکت ها به نوعی برنامه سلامتی شرکت دارند. در مورد فرصت های تشویق به عادت های سالم بهتر در محیط کار، مانند اتاق استراحت یا میان وعده های غذایی سالم ، پیشنهاد عضویت در سالن بدنسازی شرکت ها ، میز های ایستاده یا بهبود استراحت ها در اواسط روز، با کارفرمای خود صحبت کنید.

 

همین امروز تست خودت رو سفارش بده!