چطور در محل کار بازدهی بیشتری داشته باشید؟

اشتراک گذاری این مطلب:

[et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.0.84″ custom_padding=”0px|0px|54px|0px”][et_pb_row _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

بهره وری و افزایش کارایی برای همه افراد و سازمان ها اهمیت زیادی دارد. دو رویکرد کلی برای افزایش بهره وری وجود دارد:

  1. استفاده از فناوری برای ساده سازی وظایف افراد.
  2. بهبود سلامت روحی و جسمی اعضا برای استفاده از هوش و توانایی های شخص.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

بدن سالم ، ذهن سالم

چند آمار جالب توجه!

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://mygene.ir/wp-content/uploads/2020/02/18994.jpg” _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″ /][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

طبق تحقیقات سازمان تحقیقات تقویت سلامت (HERO):

  • کارمندانی که در تمام طول روز سالم غذا می خورند 25٪ بیشتر از بقیه کارایی بهتر شغلی دارند.
  • افرادی که حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز میخورند، 20 درصد کارایی بهتری دارند.
  • کارمندانی که حداقل سی دقیقه، سه بار در هفته ورزش می کنند 15٪ کارایی شغلی بهتری دارند.
  • میزان غیبت کارمندان دارای سلامت روان بیشتر، 27 درصد کمتر بود.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://mygene.ir/wp-content/uploads/2020/02/1114.jpg” _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″ /][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

سلامت جسمی شما تنها عامل افزایش بهره وری نیست. سلامت روان نیز نقش اساسی دارد. استفاده از ساعات تعطیلات و استراحت دادن به مغز می تواند به شما در کارایی بهتر در هنگام ساعت کار کمک کند.

مطالعه انجام شده توسط پروژه  Time Off نشان داد كه كاركناني كه از وقت مرخصي مجاز خود استفاده نمي كنند 25% درصد كمتر از دیگر افراد  ترفیع می گیرند و 80% درصد كمتر از افرادی که مرخصی میگیرند، پاداش و افزایش حقوق میگیرند.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

هنگامی که به مرخصی نمی روید، احساس فرسودگی ، استرس بیشتر و خلاقیت کمتر خواهید کرد. هم استراحت کنید و هم در کار پربارتر باشید؟ پس هر دوطرف برنده اند!

 

تغییرات ساده ای که می توانید امروز ایجاد کنید

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

برای بهبود کارایی خود نیازی به اصلاح همه زندگی خود ندارید. می توانید همین حالا شروع به ایجاد تغییرات کوچک کنید تا شاهد بهبود عادات کاری و کارآیی خود باشید.

  • هر شب حداقل 7 ساعت بخوابید

به غیر از احساس کسالت و مختل شدن عملکرد تان ، کمبود خواب با افزایش خطر ابتلا به چاقی ، دیابت ، فشار خون بالا ، پریشانی روانی و سایر بیماریهای مزمن همراه است. با این وجود، گزارشات نشان می دهد که از هر سه نفر یک نفر به اندازه کافی نمی خوابد.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

هفت تا هشت ساعت در هر شب بخوابید. برای استراحت بهتر در شب ، به یک برنامه خواب ثابت پایبند باشید و چند ساعت قبل از رفتن به رختخواب از نور رایانه ، تلویزیون ، و دستگاه های تلفن همراه خودداری کنید.

  • به طور منظم ورزش کنید

میشل گاس ، مدیر استارباكس می دود. سردبیر Vogue ، آنا وینتورور تنیس بازی می كند و مدیر عامل مایکروسافت ، ساتیا نادلا، كریكت بازی می كند. هر مصاحبه ای را با یک مدیرعامل شرکتی بزرگ  بخوانید، احتمالاً آنها از ورزش، به عنوان بخش مهمی از برنامه روزانه خود یاد می کنند.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

تمرین و ورزش حداقل برای سی دقیقه، که چند بار در هفته انجام شود می تواند به شما در تقویت قدرت مغز ، بهبود عزت نفس و کمک به کاهش اضطراب و افسردگی کمک کند.

  • میوه ها و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

آنچه می خورید به میزان قابل توجهی بر بهره وری شما تأثیر می گذارد. قندهای ساده ابتدا شما را شارژ می کنند اما بعد از مدت کوتاهی باعث سقوط انرژی می شوند. در حالی که یک کاسه جو دوسر یا نان سبوس دار برای صبحانه می تواند شما را تا ناهار سیر نگه دارد. اگر شما به طور روزانه غذای سالم نمی خورید، با بهبود صبحانه خود شروع کنید. دانه های کامل مانند نان سبوس دار یا پروتئین ها مانند تخم مرغ را انتخاب کنید.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ z_index_tablet=”500″]

اگر در حال حاضر غذای سالم می خورید ، شروع به تهیه میان وعده های سالم و با انرژی در رژیم غذایی خود کنید. کمی بادام و گردو یا برش های میوه و سبزیجات می تواند شما را از گرسنگی ساعت 3 نجات دهد!

  • با کارفرمای خود صحبت کنید

مشاغل، بیشتر و بیشتر روی سلامتی کارکنان سرمایه گذاری می کنند. تقریبا 90 درصد شرکت ها به نوعی برنامه سلامتی شرکت دارند. در مورد فرصت های تشویق به عادت های سالم بهتر در محیط کار، مانند اتاق استراحت یا میان وعده های غذایی سالم ، پیشنهاد عضویت در سالن بدنسازی شرکت ها ، میز های ایستاده یا بهبود استراحت ها در اواسط روز، با کارفرمای خود صحبت کنید.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row custom_padding=”8px|0px|43px|0px” _builder_version=”3.0.84″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.21.1″ animation_style=”slide” animation_direction=”bottom” animation_duration=”500ms” animation_intensity_slide=”10%” background_layout=”light”]

همین امروز تست خودت رو سفارش بده!

[/et_pb_text][et_pb_button button_url=”https://www.mygene.ir/m/shop/” button_text=”فروشگاه” button_alignment=”center” _builder_version=”3.21.1″ button_text_size__hover_enabled=”off” button_text_size__hover=”null” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover=”null” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover=”null” button_text_color__hover_enabled=”off” button_text_color__hover=”null” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover=”null” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover=”null” button_border_width__hover_enabled=”off” button_border_width__hover=”null” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover=”null” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover=”null” button_border_color__hover_enabled=”off” button_border_color__hover=”null” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover=”null” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover=”null” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover=”null” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover=”null” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover=”null” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover=”null” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover=”null” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover=”null” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover=”null” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover=”null” button_two_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover=”null” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه بیشتر

کالری شماری درست یا غلط
تغذیه

کالری شماری بکنیم یا نکنیم؟

فهرست مطالب در دنیای امروز، شمارش کالری به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاهش وزن شناخته می‌شود. با این حال، این روش به همان اندازه