چه مکملی باید بخورم؟

مکمل مای ژن سلامتی تست ژنتیک

من چه مکملی باید بخورم؟

مدت مطالعه: 4 دقیقه!

 

بدن ما نمی تواند به میزان کافی ویتامین های مورد نیاز مان را از مواد غذایی جذب کند. بنابراین باید برخی مکمل ها را مصرف کرد. اما سوال همیشه این بوده که چه مکملی؟

 

همه ما از اهمیت ویتامین ها و دیگر مواد مغذی در بدن کمابیش آگاه هستیم. اما دقیقا نمیدانیم که چه مکملی برای ما لازم است. 

چون هزینه مکمل ها بسیار بالا رفته است بنابراین لازم است که بدانیم دقیقا باید چه مکملی بخوریم تا علاوه بر حفظ سلامتی در هزینه ها هم صرفه جویی کنیم.

  •  زیر نظر باشید!

سعی کنید که برای راهنماییی مصرف مکمل ها ابتدا با متخصص مربوطه مشورت کنید. شما میتوانید به ما در واتس آپ پیام دهید تا متخصصین مای ژن راهنمایی کاملی برای شما انجام دهند.

  • همه ما باهم متفاوت هستیم:

برخی از ما با خوردن منابع ویتامین های مختلف و یا در مورد ویتامین د با قرار گرفتن در معرض آفتاب می توانیم ویتامین مورد نظر را جذب کنیم و نیازی به مصرف مکمل نداریم. اما آزمایش ژنتیکی به شما می گوید که جزو این دسته از افراد هستید و یا اینکه حتما باید مکمل مصرف کنید و اگر نیاز به مصرف مکمل دارید چه دوزی از مکمل را باید مصرف کنید. 

در آزمایش خون شما نیاز بدن تان به ویتامین ها یا مواد مغذی را در همان روزی که آزمایش انجام میدهید متوجه میشوید و ممکن است با خوردن مقداری از مکمل مربوطه نیاز شما رفع شود. اما در آزمایش ژنتیکی شما نیاز مادرزادی خودتان را به ویتامین ها متوجه می شوید و این نیاز ها باید تا آخر عمر بوسیله مکمل ها تامین شوند.

بنابراین اولین قدم برای شناخت نیاز به ویتامین ها انجام آزمایش ژنتیکی تغذیه و سلامتی است. بعد از دریافت نتیجه این تست متخصصین مجموعه مای ژن یک برنامه کامل برای مصرف مکمل ها را به شما ارائه میکنند.

  • در کنار تست ژنتیک:

آزمایش خون مکمل آزمایش ژنتیک است. چرا که در برخی موارد فقط آزمایش خون میتواند جواب شما را بدهد. مانند نیاز شما به آهن و یا کلسیم. بنابراین این دو آزمایش مکمل یکدیگر خواهند بود. 

  • مصرف خودسرانه مکمل ها بسیار خطرآفرین است!

فقط به این خاطر که هرروز از اهمیت مصرف مکمل ها مانند ویتامین د میشونید، دلیلی بر مصرف شما نمی شود. چرا که مصرف بدون دلیل و یا مقدار اشتباهی از مکمل ها خطر مرگ را در پی خواهد داشت. بنابراین بدون شناخت دقیق بدن خود هرگز به سراغ مکمل ها نروید. 

 

تست ژنتیکی تغذیه، سلامتی و تناسب اندام مای ژن

تحولی در تغذیه و ورزش

اشتراک گذاری این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه بیشتر