به ۲۳ دلیل شما به تست ژنتیک نیاز دارید!

تست ژنتیکی تغذیه و سلامتی مای ژن

اشتراک گذاری این مطلب:

 

ژنتیک یک دنیای پیچیده است و به نظر می رسد درک آن سخت باشد. اما نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا این دنیا را برای شما ساده کنیم. بسیاری از شما سوال کرده اید که چرا بهتر است تست ژنتیک انجام دهم؟ در گذشته انجام آزمایشات ژنتیکی بسیار گران قیمت، سخت و محدود به بیماری ها بود. اما حالا با هزینه مناسب و تنها با استفاده از بزاق دهان، می توان تست ژنتیک یا تست DNA را برای سلامتی انجام داد.

 

 

 

قبل از شروع: کروموزومچیست؟

کروموزوم‌ها حاملان اطلاعات ژنتیکی در بدن موجود زنده هستند. هر کروموزوم از DNA و پروتئین تشکیل شده است. انسان‌ها ۲۳ جفت کروموزوم دارند. در هر جفت کروموزوم، یک کروموزوم از پدر و دیگری از مادر به شما ارث رسیده است. برای همین ۲۳ یک عدد جادویی است! 

23 کروموزوم ژنتیک مای ژن

بیایید ۲۳ دلیل که باعث می شود تست ژنتیک برای شما ضروری باشد را مرور کنیم:

 

 

 • برگهی تقلب در دستان شما است!

آزمون و خطا را از مسیر سلامتی و زیبایی خود حذف می کنید. این برگه‌ی تقلب به شما می‌گوید دقیقا چه بخورید، چگونه ورزش کنید و حتی چه چیزهایی نخورید. پس از استفاده از تست ما‌ی ‌ژن، یک رژیم غذایی منحصر به فرد برای شما ارسال خواهد شد. این رژیم غذایی بر اساس ژنتیک شما است و در حفظ سلامتی شما نقش بسزایی خواهد داشت.

 • راه رسیدن به تناسب اندام در ژنتیک شما است!

چطور؟ بهترین رژیم غذایی برای شما را مشخص می‌کنیم، البته به کمک ژن‌هایتان! از بین ده‌ها رژیمی که رایج هستند، رژیم مناسب خود را پیدا خواهید کرد. رژیم کم چربی، کم کربوهیدارت یا مدیترانه‌ای، کدام برای بدن شما بهتر است؟ یکبار برای همیشه از رژیم گرفتن راحت می‌شوید و یک سبک غذایی مناسب خود خواهید داشت. خیلی از ما تا به امروز رژیم‌های غذایی متنوعی را امتحان کرده‌ایم ولی جواب مطلوبی نگرفته‌ایم. این موضوع به این دلیل است که پاسخ بدن هر فردی به موادغذایی مختلف، متفاوت است و یک رژیم غذایی بر همه راهکار مناسبی نیست. نتیجه‌ی تست ژنتیکی مای‌ ژن، بهترین رژیم غذایی را با هدف کنترل وزن برای شما مشخص خواهد کرد. پس نگران سایز لباس‌های خود نباشید!

تست ژنتیکی مای ژن

بیشتر بخوانید:

آزمایش تغذیه مای ژن چه کمکی به شما می‌کند؟

 • دقت بالای تست ژنتیک

همه آزمایش‌ها در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی و با همکاری شرکت Genetek Biopharma آلمان انجام می‌شود. پس از حداکثر ۲۰ روز کاری، نتیجه تست شما به صورت یک گزارش کامل و تفسیر شده به همراه برنامه غذایی و راهنمای میان‌وعده‌ها به دست شما می‌رسد که دنیای جدیدی از اطلاعات ژنتیکی شخصی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • نمونه گیری توسط خود شما!

بله! کار بسیار آسوده ‌است. بدون نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه، نمونه بزاقتان را با استفاده از راهنما‌ی پکیج جمع‌آوری کنید و برای ما ارسال کنید. پس از سفارش، یک جعبه حاوی پکیج جمع‌آوری بزاق به همراه دفترچه راهنما، به منزل یا محل کار شما ارسال می‌شود. پس از ارسال نمونه به آزمایشگاه، با استفاده از DNA موجود در بزاق، تست‌های پیشرفته و آنالیز ژنتیکی بر روی نمونه‌ی شما انجام می‌گیرد.

 

 

 • یک نقشهی راه خواهید داشت!

تصور کنید یک نقشه دارید که به شما کمک می‌کند تا به مقصد نهایی که برای خود در نظر گرفته‌اید، برسید. دقیقا آنچه مای‌ژن برای شما انجام می‌دهد. گزارش تغذیه‌ی مای ‌ژن به شما نشان می‌دهد حساسیت شما به کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و نمک چه مقدار است. هم‌چنین، نیاز بدن شما به امگا-۳ و ویتامین‌ها را مشخص می‌کند. این همه ‌ی ماجرا نیست! حتی احتمال ابتلا به بیماری سلیاک که یک مشکل پنهان و آزاردهنده است را بر اساس ژنوتیپ شما مشخص می‌کند.

 • سبک زندگی مهم تر از رژیم غذایی!

بر اساس آرایش ژنتیکی شما، مای ‌ژن یک سبک زندگی به شما پیشنهاد خواهد کرد. این سبک زندگی مختص شما است. علاوه بر رژیم غذایی، تعداد زیادی دستور تهیه صبحانه، نهار، میان وعده و شام برای شما ارسال خواهد شد. مای ‌ژن به شما کمک خواهد کرد تا بهترین خود باشید.

 • آیا بدن شما به کافئین حساسیت بالایی دارد؟

عاشق چای و قهوه هستید؟ کافئین متداول‌ترین محرکی است که ما استفاده می‌کنیم و برخی از ما بیشتر از افراد دیگر از کافئین استفاده می‌کنیم. کافئین موجب شادی و بیداری می‌شود ولی مصرف بیش‌از حد کافئین موجب سردرد، اضطراب و  سوزش معده می‌شود. نتیجه‌ی تست مای ‌ژن حساسیت بدن شما را به کافئین مشخص می‌کند.

 • التهاب و ژنتیک

بدن شما چه مدت می‌تواند ملتهب بماند؟ التهاب یک واکنش درونی است که قابل رویت نیست اما در دراز مدت مشکلات مختلفی مانند آرتروز، MS و میگرن را ایجاد می‌کند. نتیجه‌ی مای ‌ژن، شما را در مورد مصرف چربی‌های خوب در زمان التهاب به خصوص زمانی که هدف شما تناسب اندام یا کاهش وزن است، راهنمایی خواهد کرد.

 • استعداد چاقی!

در تست مای ‌ژن با بررسی ژن‌های شما، استعداد چاقی بدن شما مشخص می‌شود. آگاهی از این استعداد در کنترل این عارضه اهمیت بالایی دارد و باید انتخاب خوراکی‌ها براساس ژنتیک فرد انجام شود.

 • لبنیات با لاکتوز یا بدون لاکتوز، کدامیک؟

بسیاری از ما انسان‌ها جواب این سوال را نمی‌دانیم. یعنی با وجود اینکه شیر می‌نوشیم و بعد از آن هم احساس بدی پیدا نمی‌کنیم، ممکن است عدم تحمل لاکتوز داشته باشیم و از آسیب‌های آن بی‌اطلاع باشیم. در اکثر جمعیت کره‌ی زمین، آنزیم لاکتاز فقط در در چند سال اول زندگی در بدن تولید می‌شود چرا که برای هضم شیر مادر لازم است. بنابراین اکثر افراد توانایی تحمل لاکتوز را ندارند. در نتیجه‌ی تست مای ‌ژن توانایی بدن شما در تحمل لاکتوز خواهد شد.

 

 

 

 • جوان بمانید!

در تست پوست و زیبایی مای‌ژن بر اساس ژنتیک شما به بررسی احتمال حساسیت به اسانس‌ها، آلاینده‌های موجود در هوا و مواد آرایشی و هم‌چنین احتمال ایجاد سلولیت که شایع‌ترین مشکل زیبایی در بانوان است، پرداخته می‌شود. با عمل به دستور العمل های ما در رابطه با سبک زندگی، تغذیه، محصولات پوستی و خدمات پوستی که کاملا مخصوص شما نوشته می شود، پوستی زیبا و جوان داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

در تست پوست و زیبایی مای ‌ژن چه مواردی بررسی می شود؟

 

 • یکبار برای همیشه!

ژن‌ها در طول عمر فرد تغییر نمی‌کنند و آرایش ژنتیکی هر فرد ثابت و مختص خود اوست. بنابراین، برخلاف آزمایش خون که لازم است در دوره‌های مختلف انجام شود، فقط یک بار در طول عمر نیاز است که این آزمایش را انجام دهید.

 • دقیق ترین مراقبت از پوست!

بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مدعی هستند که پوست را جوان می‌کنند و شاداب نگه می‌دارند. اما در عمل با وجود هزینه بالا، اثربخشی مورد انتظار را نمی‌بینید. دلیل اصلی این مشکل، اختصاصی نبودن برنامه مراقبتی و بی‌اطلاعی از نیازهای واقعی پوست‌ است. پس از آماده شدن نتیجه‌ی تست پوست و زیبایی شما، نسخه مکمل‌ها و کرم‌ها با توجه به ژنتیک، بودجه و شرایط فیزیولوژیک شما تنظیم و برای شما ارسال می‌شود.

 • جلوگیری از پیری پوست

گذشت زمان به گونه‌های متفاوتی در افراد باعث پیری می‌شود. شناسایی احتمال آسیب‌های مختلف کمک می‌کند آینده را در دست بگیرید. مثلاً اگر بدانید سرعت شکست کلاژن در پوست‌تان زیاد است، برنامه پیشگیری از پیری را براساس پروفایل خود آغاز می‌کنید.

 • ورزش قدرتی یا استقامتی؟

تست مای ‌ژن، پتانسیل ورزشی شما را مشخص می‌کند. مای‌ژن بر اساس ژنتیک شما، مشخص می‌کند که بدن شما بیشتر به تمرینات قدرتی پاسخ بهتری می‌دهد یا تمارین استقامتی. احتمالا شنیده‌اید که آفریقایی‌ها دونده‌های خوبی هستند. توانایی در رشته های ورزشی وابسته به ژنتیک شما است. ما به شما کمک می‌کنیم تا بدن خود را بهتر بشناسید. چه چیزی بهتر از این؟ از این پس متناسب با بدن خود ورزش کنید و آزمون و خطا را حذف کنید. این امر در استعدادیابی کودکان هم بسیار کمک کننده خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

در تست ورزش مای ژن چه مواردی بررسی می شود؟

 • پیشگیری از هزینه های سنگین بیماری‌ها

در تست مای‌ ژن نیاز بدن شما به آنتی‌اکسیدان‌ها برای پیشگیری از پیری بافت‌ها، نیاز به امگا-۳ جهت کاهش التهاب پایه و پیشگیری از بیماری‌های خودایمنی مانند MS، ویتامین‌های لازم بدن شما، بهترین رژیم غذایی برای کنترل وزن، استعداد شما در ابتلا به دیابت و چربی خون و نیازهای غذایی شما برای سلامت استخوان و دندان بررسی می‌شود. عمل به توصیه‌های ارایه شده در نتیجه‌ی تست شما که مختص شما نیز هست، به شما در تقویت پوست، مو و دندان، پیشگیری از بیماری‌ها و داشتن انرژی بیشتر کمک خواهد کرد.

 

 • یک همراه عالی برای شما!

نتیجه تست ورزش مای ‌ژن دستیار حرفه ای مربی ورزشی شما خواهد بود. نتایج به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه ورزش هایی برای شما مناسب‌اند، چه نوع تمریناتی بهترین تاثیر را روی بدن‌تان دارند و با چه شدتی باید تمرین کنید. تست مای‌ژن دید جامعی در مورد پتانسیل هوازی، سرعت ریکاوری و ریسک آسیب به شما خواهد داد. با این اطلاعات به شما کمک می‌کنیم تا مسیر رسیدن به اهداف ورزشی خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

آزمایش ورزش مای‌ ژن چه کمکی به شما می‌کند؟

 • پتانسیل هوازی (VO2Max) خود را کشف کنید!

VO2Max یک معیار برای اندازه‌گیری بیشترین نرخ مصرف اکسیژن در طی ورزش توسط بدن است. این تست‌ برای اندازه‌گیری توانایی هوازی شما استفاده می‌شود. چندین ژن در تست مای ژن در ارتباط با این توانایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و  درنهایت به شما کمک می‌کند توانایی هوازی خود را بهبود دهید.

 • سرعت ریکاوری شما چه قدر است؟

تا حالا دقت کرده‌اید بعضی افراد هر روز ورزش‌های سنگینی انجام می‌دهند در حالی که برخی دیگر توانایی این  کار را ندارند و روز بعد از ورزش خسته و کوفته هستند. مطالعات نشان داده است که تنوعات ژنتیکی، موجب ایجاد تاخیر در ریکاوری پس از انجام تمارین سخت می‌شود. نتیجه تست ژنتیکی مای ‌ژن به شما کمک می‌کند تا از سرعت ریکاوری بدن خود آگاه شوید و بدانید چند روز در هفته می‌توانید ورزش کنید. هم‌چنین مشخص می‌کند چه مکمل ها و آنتی اکسیدان‌هایی را با هدف ریکاوری بهتر باید مصرف کنید.

 • از آسیب حین ورزش پیش گیری کنید!

احتمال اینکه در طی تمارین ورزشی آسیب ببینید، چه مقدار است؟ اگر به طور منظم ورزش می‌کنید این سوال یکی از اولولیت‌ها است. با آگاهی از وضعیت تاندون ها، رباط‌ها و غضروف‌های مفصلی، میزان احتمال آسیب در آن‌ها و اقدامات پیشگیرانه را متوجه خواهید شد.

 

 • نیاز بدن شما به ویتامینB کم است یا زیاد؟

  ویتامین B تقریبا در بدن بسیار حیاتی است و به عنوان انرژی برای بدن است. کمبود آن با انواع سرطان ها، مشکلات قلبی، سقط مکرر، خستگی و کم انرژی بودن مرتبط است. این ویتامین محلول در آب، به شدت به حرارت حساس است و برخی افراد توانایی جذب صحیح این ویتامین را ندارند. اما مای ‌ژن با بررسی ژ‌ن‌های شما، نیازتان به ویتامین B را مشخص خواهد کرد.

 •  نیاز بدنتان به ویتامین D چه طور؟

  کمبود ویتامین D بسیار شایع است. اما در بیش از نیمی از جمعیت ایران، حتی مصرف مقدار توصیه شده ویتامین D کافی نیست و به دلیل جهش در گیرنده‌ی این ویتامین، باید مقادیر بیشتری از ویتامین D را در تمام عمر مصرف کنند. بخشی از نتیجه‌‌ی تست مای ژن مربوط به نیاز بدن به ویتامین D می‌باشد. مطالعات نشان داده‌اند که تنوعات ژنتیکی در ژن VDR، در بسیاری فاکتورها مانند سیستم ایمنی، چاقی، افسردگی و میزان محکم بودن و سلامتی استخوان‌ها تاثیر دارد.

و در نهایت .


با استفاده از اطلاعات نابی که بدست می‌آورید، شما قادر خواهید بود تا زندگی خود را متحول کنید. این اطلاعات مانند تجهیزات، راه رسیدن به یک زندگی بهتر را برای شما هموار خواهد کرد. چه بهتر که همین امروز مجهز شوید!

 

پس از سفارش و دریافت بسته، نمونه بزاق خود را در منزل جمع‌آوری می‌کنید

 

نمونه را به آزمایشگاه می‌فرستید تا انواع آزمایشات ژنتیکی و آنالیزها روی آن انجام شود

 

نتایج را در 2 دفترچه پرینت شده، همراه چند فایل برنامه‌غذایی دریافت می‌کنید

 

تست ژنتیکی تغذیه، سلامتی و تناسب اندام مای ژن

تحولی در تغذیه و ورزش

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه بیشتر